Öğrenci Kulüpleri

1987 yılında kurulan Uluslararası İlişkiler Kulübü (IRC) ile 2012 yılında kurulan Fikir Talimi Kulübü gerçekleştirdikleri akademik, sosyal ve kültürel faaliyetlerle zaman içinde bölümün ayrılmaz bir parçası haline gelmişlerdir.

Çalışmalarını Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı’na bağlı olarak yürüten öğrenci kulüplerinin temel amacı bölüm öğrencilerinin hem birbirleriyle, hem de akademik ve idari personel ile ilişkilerini güçlendirmektir. Bu amaçla kulüplerimiz siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanındaki güncel tartışmaların ele alındığı konferans ve paneller düzenlemektedirler. Bunun dışında kitap, makale ve köşe yazılarının öğrenciler tarafından değerlendirildiği okuma günleri ile sosyal bilimlerin farklı alanlarına ilişkin film ve belgesellerin gösterildiği haftalık etkinlikler gerçekleştirmektedirler.

Öğrenci kulüpleri faaliyetlerini Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesinde bulunan kulüp odalarında sürdürmektedirler. Kulüp faaliyetleri hakkında bilgi almak için:

IRC: https://twitter.com/IRCMarmara

Fikir Talimi Kulübü: https://twitter.com/fikirtalimi


Bu sayfa Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler - İngilizce tarafından en son 16.10.2019 17:15:53 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM