Uluslararası İlişkiler Kulübü (IRC)

Uluslararası İlişkiler Kulübü ya da daha yaygın bilinen adı ile Marmara IRC, üniversitemizin ve fakültemizin en eski ve en köklü kulüplerinden bir tanesidir. 1987’den beri fakültemizin öğrencileri tarafından yönetilen ve bugüne dek varlığını devam ettiren ender kulüplerden bir tanesi olması sebebi ile öğrenciler için değeri oldukça fazladır. Bünyesinden birçok akademisyen ve diplomat çıkan Marmara IRC, faaliyetlerine her yıl devam eden ve düzenlediği etkinlikler ile bir önceki yılından daha aktif bir profil çizmektedir.

IRC1.jpg (138 KB)

Bugüne kadar düzenlediği etkinlikler ile önde gelen Türk veya yabancı birçok akademisyen, büyükelçi, başkonsolos ve alanında uzman özel sektör temsilcilerini ağırlamıştır. Düzenlenen etkinliklerin, fakülte öğrencilerimizin derslerine ve gelişimine katkıda bulunmak için olabildiğince yelpazesini geniş tutulmaktadır. Her zaman akademik değerleri önde tutan prensibi ile öğrenciler tarafından öğrenciler için faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

IRC2.jpeg (72 KB)

Akademik etkinliklerin yanında Kültür-Sanat ve Sosyal konularda da faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Marmara IRC, sahip olduğu network ile ülke içindeki ve dışındaki üniversite kulüpleri, dernek ve STK’lar ile de üst düzey bir ilişkiye sahiptir. Fakültemizde eğitim gören tüm öğrenci arkadaşlarımızı kulübümüzde aktif görmek ve Marmara IRC geleneğini daha ileri nesillere taşımak adına görev almaya bekliyoruz!

https://www.instagram.com/ircmarmara/

https://twitter.com/IRCMarmara

https://www.facebook.com/MarmaraIRC

https://www.linkedin.com/company/ircmarmara/

 

UNI7

Marmara IRC’nin, Türkiye’nin Uluslararası İlişkiler alanında önde gelen 7 üniversitesinden (Bilkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi) öğrenciler ile organize ettiği UNI-7 Öğrenci Çalıştayı her yıl olarak düzenli bir sene İstanbul ve bir sene Ankara’da dönüşümlü şekilde düzenlenmektedir. 2019 yılında Galatasaray Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenmeye başlayan UNI-7, 2020 yılında COVID-19 sebebi ile yapılamamış 2021 yılında online şekilde adı geçen üniversitelerin 5’inin katılımı ile yapılmıştır. Tamamen öğrenciler tarafından oluşturulan ve öğrencilerin akademik ve sosyal alanlarda gelişmesini hedefleyen UNI-7, farklı üniversitelerin çeşitli öğrenci gruplarını fikir ve bilgi alışverişinde bulunmaları konusunda eşsiz bir fırsat sunuyor!         

https://www.instagram.com/uni7summit/

https://twitter.com/UNI7summit

UNI7.jpg (103 KB)


Bu sayfa Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler - İngilizce Bölümü tarafından en son 08.10.2021 16:21:57 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM